„Kolbászból van a kerítés.” – Még a most cseperedő nemzedék számára sem idegen ez a mondás. De vajon honnan származik? Te tudod a választ?
Falunapokon disznóvágás alkalmával, utcabálokon és különböző kirakodó vásárokon is hozzá lehet jutni igazi jó magyar sült kolbászhoz.
Noha az árak változóak, nem olyan összegekig rúgnak, hogy csak a tehetősebbek engedhessék meg maguknak. Ellenben, mégis van egyfajta jóléti fokozója.
Hiszen más nemzeteknél is fellelhető a sült kolbász, ám nem mindegy mit tartalmaz és milyen a formája!
Egy magyar szakácskönyvben fel is hívják a figyelmet a következőre: „...a párba osztott kolbászok nagyon németesek s inkább hasonlítván virslihez, igazi magyar házakban csak fitymálást idézne elő, ha olyan kis silány, araszos kolbászkákat tálalnának az asztalra”
Tízenévekkel ezelőtt a sült kolbász kardinális részét képezte a nációk jólétének. Minél zamatosabb és tetszetősebb sült kolbász került a túrista tányérjára, annál gazdagabbnak tűnt maga az adott ország.
Mára ekkora súlya már talán nincsen, azonban ha finom sült kolbászról van szó,
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.